woda z basenu

Podjąłeś decyzję o zakupie basenu, ale nie wybrałeś jeszcze konkretnego modelu? Jedną z opcji, na którą warto się zdecydować, jest basen stelażowy 366 x 76 – łatwy w montażu i wystarczająco duży do swobodnych zabaw w wodzie. Taki model możesz kupić wraz z pokrywą, która pomoże Ci utrzymać czystą wodę w zbiorniku. Poznaj inne zalety tego rozwiązania.

Baseny stelażowe i ich zalety – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Basen stelażowy na tle innych modeli wyróżnia się wyjątkowo stabilną konstrukcją, którą zapewnia mocny szkielet podtrzymujący ściany i obrzeża zbiornika na wodę. Niecki tego typu są wykonywane z trwałych materiałów, co sprawia, że możesz korzystać z nich latami, a nie tylko przez kilka sezonów. Niewątpliwą zaletą basenu ze stelażem jest również prosty montaż. Modele stelażowe mogą mieć różne kształty, głębokości, a także rozmiary – jednym z popularniejszych modeli jest zbiornik o wymiarach 366 x 76 cm.

Basen stelażowy 366 x 76 z pompą, kompletem akcesoriów lub bez – różnorodne modele w tym rozmiarze

Wytrzymały basen stelażowy 366 x 76 7 w 1, zestaw z pompą, a może model bez akcesoriów? W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz niecki w tym rozmiarze w różnych wersjach do wyboru. Wszystkie je łączą wymiary zbiornika, który jest na tyle duży, by dzieci mogły swobodnie bawić się w basenie, a dorośli odpoczywać. Niecka tej wielkości to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób niskiego i średniego wzrostu – jeśli jesteś wysoki, pływanie w niej może być dla Ciebie mało komfortowe.

Basen stelażowy Bestway 366 x 76, podobnie jak inne niecki tego typu, możesz kupić razem ze specjalną pokrywą basenową. Jest to rodzaj osłony, najczęściej wykonanej z trwałego i odpornego na uszkodzenia polietylenu, która pomaga utrzymać w zbiorniku czystą wodę. Niektóre modele – tak jak pokrywa, którą ma basen stelażowy 366 x 76 ze sklepu dollo.pl – są wyposażone w specjalne kanaliki. Te odprowadzają wodę i sprawiają, że nie magazynuje się ona na plandece.

Basen stelażowy z pokrywą warto wybrać co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze, akcesorium to redukuje powstawanie zabrudzeń w niecce – dzięki czemu czyszczenie jej jest mniej czasochłonne, a stosowanie chemii basenowej ograniczone. Co równie ważne: mniej nieczystości to także większe bezpieczeństwo korzystania z przydomowej pływalni. Ponadto założona na basen pokrywa opóźnia ochładzanie się znajdującej w zbiorniku wody.

Standardowe i solarne – różne rodzaje pokryw basenowych

Kupując pokrywę basenową, do wyboru masz wiele różnych rodzajów osłon. Wybierz model w zależności od tego, jaka ma być funkcja pokrywy. Na najprostszy, standardowy wariant możesz zdecydować się wtedy, jeśli zależy Ci po prostu na tym, żeby woda w niecce przez dłuższy czas pozostała czysta. Z kolei wersja solarna spodoba się bardziej wymagającym użytkownikom basenu. Taka pokrywa nie tylko chroni wodę przed gromadzeniem się w niej liści, gałęzi, kwiatów i innych nieczystości, ale również przyspiesza jej nagrzewanie.

Zastanawiasz się, czym jeszcze się kierować, szukając odpowiedniej pokrywy basenowej do Twojego zbiornika? Zwróć uwagę na to, czy okrycie jest wystarczająco elastyczne – dzięki temu jego założenie na nieckę nie będzie sprawiało Ci trudności. Równie ważny jest wybór plandeki z trwałego materiału, takiego jak wspomniany wyżej polietylen. Taka osłona będzie Ci służyć przez dłuższy czas. Pamiętaj także, żeby dobrać rozmiar pokrywy do wymiarów Twojego basenu – tylko wtedy spełni ona swoją funkcję.